انواع جراحی زیبایی سینه

Contents

جراحی زیبایی سینه

آیا قصد انجام جراحی زیبایی سینه دارید؟

چند نوع جراحی زیبایی سینه وجود دارد؟

جراحی زیبایی سینه شامل سه دسته می باشد:

  • جراحی پروتز سینه
  • جراحی کوچک کردن سینه
  • جراحی ترمیمی سینه

در این روش، به بررسی هر یک از روش های جراحی گفته شده می پردازیم.

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه به منظور تغییر اندازه و سایز و هم چنین فرم دهی بهتر سینه ها انجام می شود. در این شیوه جراحی، پروتز در قسمت بالا و یا پایین عضلات قفسه سینه قرار می گیرد و باعث افزایش سایز سینه ها می شود.

جراحی زیبایی سینه
جراحی زیبایی سینه

برش های این جراحی:

  • زیر چین های طبیعی سینه
  • زیر بغل
  • اطراف هاله قهوه ای رنگ دور سینه

زده می شود.

خانم ها بنا به دلایل مختلفی خواهان انجام این جراحی هستند. برخی به دلیل کوچک بودن سینه های خود اعتماد به نفس شان را از دست می دهند، برخی دیگر از تغییر فرم و اندازه سینه خود بعد از بارداری و زایمان ناراضی هستند و برخی دیگر از نامتقارن بودن سینه های شان نسبت به هم.

 دکتر مصطفی جان بزرگی، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک در تهران هستند. شما عزیزان می توانید به منظور کسب اطلاعات لازم و مشاوره برای انواع جراحی زیبایی سینه از طریق زیر اقدام نمایید:
راه های برقراری ارتباط با ایشان:
تلفن مشاوره: ٠٩١٢٦٤٧٠٧٢١
خانم صدر: ٠٩٣٠٦٧٦٦٦٢٣
شماره تماس: ۰۲۱۲۲۳۸۷۷۴۰
صفحه اینستاگرام دکتر جان بزرگی

در صورتی که پروتز زیر عضلات سینه ای گذاشته شود، تداخلی برای انجام تست غربالگری ماموگرافی ایجاد نخواهد شد.

در جراحی پروتز سینه، از پروتزهای (ایمپلنت) سالینی و سیلیکونی استفاده می شود. پروتزهای سالینی، مملوء از محلول آب نمک هستند و پروتزهای سیلیکونی، از ژل تشکیل شده اند.

بعد از قرارگیری پروتز در جای مناسب، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی بر روی سینه ها قرار می گیرد. در طول دوران نقاهت، پوشیدن پستان بند مخصوص جهت فرم گیری بهتر سینه ها توصیه می شود.

نکته مهم در خصوص دوران نقاهت این جراحی این است که هیچ گونه فشاری نباید به سینه ها وارد شود، به همین خاطر بیمار باید تا جایی که می تواند باید در منزل استراحت و از انجام فعالیت های سنگین خودداری کند.

جراحی کوچک کردن سینه

بزرگ و سنگین بودن سینه ها می تواند مشکلاتی را برای خانم ها به وجود بیاورد، مشکلاتی از قبیل گردن درد، پشت درد، ناراحتی های پوستی، احساس ضعف و بی حسی در سینه ها. جراحی  کوچک کردن سینه که ماموپلاستی نیز نامیده می شود، به رفع این قبیل مشکلات کمک می کند. در این روش، پوست و چربی اضافی برداشته می شود.

جراحی کوچک کردن سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و برش ها عمدتا در هاله قهوه ای رنگ دور سینه ها زده می شوند که تا چین های زیر سینه نیز امتداد می یابند. در پایان و قبل از بخیه زدن برش ها، جای نوک سینه نیز تغییر خواهد کرد.

از آن جایی که برش ها در قسمت هاله قهوه ای رنگ سینه زده می شوند، احتمال وارد آمدن آسیب به مجاری شیری وجود دارد، به همین خاطر ممکن است مشکلاتی برای شیردهی در آینده ایجاد شود. خانم هایی که در آینده قصد بارداری دارند، حتما باید در این خصوص با پزشک خود مشورت کنند.

در طول دوره نقاهت، بیمار باید تا جایی که می تواند استراحت کند و انجام فعالیت های سنگین به مدت چند هفته ممنوع است.

زمان مناسب برداشتن پانسمان و کشیدن بخیه ها از سوی پزشک مشخص خواهد شد.

نتایج این روش جراحی، بلافاصله مشخص خواهد شد و بیمار تغییر را در اندازه سینه خود احساس می کند. اسکارهای ناشی از این جراحی نیز طی چند ماه به طور کامل محو خواهند شد.

جراحی زیبایی سینه زنان
جراحی زیبایی سینه زنان

جراحی بازسازی سینه

جراحی بازسازی سینه به منظور ایجاد تغییرات مجدد جهت رسیدن به نتایج دلخواه انجام می شود. حساسیت سینه ها و توانایی شیردهی نیز تحت تاثیر این جراحی قرار خواهند گرفت. در این روش جراحی، اندازه و سایز سینه و هم چنین فرم ظاهری سینه با استفاده از پروتز و یا بافت خود بیمار تغییر خواهد کرد.

در صورتی که یکی از سینه ها به پروتز نیاز داشته باشد، انداره آن باید به گونه ای انتخاب شود که توازن و تقارن با سینه دیگر حفظ شود.

لیفت سینه

در برخی خانم ها، پوست سینه به اندازه ای محکم نیست که بتواند وزن سینه را تحمل کند و در چنین شرایطی، شاهد افتادگی سینه ها خواهیم بود چرا که میزان پوست نسبت به بافت بیشتر است. در این افراد، جراحی لیفت سینه پیشنهاد می شود که در آن، پوست اضافی سینه برداشته خواهد شد.

سایر مقالات ارائه شده:

جوانسازی پوست

جراحی زیبایی شکم

جراحی بینی

پاسخ

2 × یک =

Call Now Button