بهترین و موثرترین روش جوانسازی پوست

Contents

جوانسازی پوست

از چین و چروک ایجاد شده بر روی پوست به دلیل بالا رفتن سن گرفته تا لک های ناشی از تماس نور خورشید و اسکار، همگی باعث می شوند پوست شادابی و طراوت خود را از دست بدهد، از میزان الاستیسیته پوست کاسته شود و شما احساس خوبی نداشته باشید.

خوشبختانه روش های جوانسازی پوست به رفع این قیبل مشکلات کمک می کند. پزشک با بررسی وضعیت پوست و سوابق پزشکی بیمار، بهترین گزینه درمان را در نظر خواهد گرفت. در این مقاله به بررسی روش های جوانسازی پوست می پردازیم.

لیفت صورت

لیفت صورت که ریتیدکتومی نیز نام دارد، از جمله روش های تهاجمی جوانسازی پوست است که باعث می شود پوست صورت ظاهری جوان و شاداب داشته باشد. هدف از انجام این جراحی، بهبود علائم بالا رفتن سن مانند چین و چروک و خطوط روی صورت، گردن، خطوط عمیق اطراف چشم و خط لبخند می باشد.

در این روش، هر گونه پوست و چربی اضافی برداشته می شود تا عضلات و ماهیچه ها سفت شوند و افتادگی پوست نیز از بین برود.

افرادی که خواهان انجام لیفت صورت هستند، باید افراد سالمی باشند که علائمی از بالا رفتن سن در صورت آن ها مشاهده شود.

نمونه جراحی لیفت صورت توسط دکتر مصطفی جان بزرگی
نمونه جراحی لیفت صورت توسط دکتر مصطفی جان بزرگی

ممکن است پنج تا ده سال بعد نیاز به انجام مجدد جراحی باشد. البته بیماران باید این نکته را در نظر داشته باشند که عواملی مانند تماس با نور خورشید، افزایش وزن و هیدراته بودن پوست بر نتیجه جراحی لیفت صورت تاثیر می گذارند.

پیش از انجام این جراحی، پزشک از بیمار می خواهد:

  • تست های آزمایشگاهی را به منظور بررسی سلامت جسمانی انجام دهد
  • مصرف داروهای آسپیرین و ژلوفن قطع شود، چرا که این داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند. به همین خاطر، مصرف هر گونه دارو و یا مکمل گیاهی باید به پزشک گزارش داده شود.
  • مصرف سیگار و دخانیات را کنار بگذارد.

امکان انجام همزمان این جراحی همراه با بلفاروپلاستی (جراحی پلک) و یا لیفت ابرو نیز وجود دارد، که باید در طول جلسات مشاوره در این خصوص صحبت شود.

روند لیفت صورت

روند لیفت صورت به این گونه است که برش ها اطراف گوش و داخل خط رویش مو زده می شوند تا اسکاری بر جای نماند. ماهیچه ها و بافت زیرین صورت کشیده شده و هر گونه پوست و چربی اضافی برداشته خواهد شد. نتیجه این جراحی، جوانسازی پوست از طریق رفع چین و چروک و افتادگی پوست می باشد.

دوره نقاهت و بهبودی لیفت صورت

طول دوره نقاهت این جراحی در حدود دو تا چهار هفته است و بیمار بعد از گذشت ده روز می تواند به محل کار خود برگردد. انجام ورزش و فعالیت های بدنی نیز باید به مرور زمان از سر گرفته شوند. نتایج نهایی این روش جوانسازی بعد از گذشت شش ماه و برطرف شدن تورم مشخص خواهد بود.

بعد از جراحی، مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین، جهت پیشگیری از خونریزی ممنوع می باشد.

سر باید به مدت یک تا دو هفته، هنگام خواب بالا نگه داشته شود، تا از شدت تورم نیز کاسته شود.

 دکتر مصطفی جان بزرگی، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک در تهران هستند. شما عزیزان می توانید به منظور کسب اطلاعات لازم و مشاوره برای جراحی بینی از طریق زیر اقدام نمایید:
راه های برقراری ارتباط با ایشان:
تلفن مشاوره: ٠٩١٢٦٤٧٠٧٢١
خانم صدر: ٠٩٣٠٦٧٦٦٦٢٣
شماره تماس: ۰۲۱۲۲۳۸۷۷۴۰
صفحه اینستاگرام دکتر جان بزرگی

لیفت ابرو

لیفت ابرو که با عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می شود، از جمله روش های جوانسازی است که مزایای زیر را به همراه دارد:

  • کاهش خطوط و چین های افقی روی پیشانی و اطراف چشم ها
  • رفع خط اخم
  • بالا کشیدن ابروهایی که حالت افتاده دارند

در این شیوه جراحی، کشیده شدن ابرو به سمت بالا و از بین رفتن خطوط، باعث می شود شما چهره ای شاداب تر و جوان تر داشته باشید.

جراحی لیفت ابرو با بی حسی موضعی انجام می شود تا بیمار متوجه احساس درد و ناراحتی نشود. روند انجام لیفت ابرو به این صورت است که ابتدا ناحیه مورد نظر بی حس می شود، سپس آندوسکوپ، لوله ای طویل و فلزی به همراه دوربین متصل به آن از طریق برش ایجاد شده در خط رویش مو وارد می شود تا امکان دسترسی به بافت پیشانی فراهم گردد.

بافت عضلات زیرین به سمت بالا کشیده می شود تا هر گونه چین و چروک از بین برود و چربی و پوست اضافی نیز برداشته شود. در پایان، برش ها بخیه زده خواهند شد.

لیفت ابرو به روش آندوسکوپی، نسبت به سایر روش های لیفت ابرو کم تهاجمی تر است و دوره نقاهت کوتاه تری را به همراه دارد.

جراحی لیفت ابرو در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد.

دوره نقاهت و بهبودی لیفت ابرو

بروز تورم، بی حسی، درد و کبودی بعد از جراحی لیفت ابرو کاملا طبیعی است و بعد از گذشت یک تا دو هفته کاملا برطرف خواهد شد.

بسیاری از بیماران، یک هفته بعد از جراحی می توانند به محل کار خود برگردند. با این حال، انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش به مدت چند هفته ممنوع می باشد.

در صورت لزوم، بخیه ها یک هفته بعد کشیده خواهند شد.

بعد از سپری شدن دوره نقاهت، آرایش کردن جای اسکار را می پوشاند.

با این که نتایج این روش، بلافاصله قابل مشاهده می باشد، اما گاهی چند ماه طول می کشد تا نتایج نهایی با از بین رفتن تورم و التهاب مشخص شود.

نمونه جراحی لیفت صورت و گردن توسط دکتر مصطفی جان بزرگی
نمونه جراحی لیفت صورت و گردن توسط دکتر مصطفی جان بزرگی

تزریق بوتاکس

بوتاکس از جمله روش های غیر تهاجمی در جوانسازی پوست است که از سم باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم به دست می آید. بوتاکس با فلج کردن عضلات و ماهیچه های زیرین، مانع از انقباض آن ها و در نهایت، رفع چین و چروک و خطوط می شود.

از جمله مزایای تزریق بوتاکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رفع خطوط روی پیشانی، خطوط ما بین ابروها
  • رفع خطوط اطراف چشم ها
  • رفع خط خنده

تزریق بوتاکس به هیچ گونه آمادگی نیاز ندارد، تنها در حدود ده دقیقه طول می کشد و فرد بعد از تزریق، هیچ گونه محدودیتی در انجام کارهای خود نخواهد داشت.

نتایج این روش، ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق مشخص می شود، به خصوص اگر چین و چروک و خطوط خیلی عمیق نشده باشند. تزریق بوتاکس باعث می شود فرد دیگر نتواند اخم کند و یا حرکات صورت داشته باشد.

نوروتوکسین به مرور زمان جذب بدن می شود و توصیه می شود جهت رسیدن به نتایج بهتر و ماندگارتر، در خصوص تعداد دفعات انجام این تزریق، که معمولا هر سه تا شش ماه یک بار می باشد، با پزشک مشورت داشته باشید.

سایر مقالات ارائه شده:

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی شکم

جراحی بینی

پاسخ

4 × پنج =

Call Now Button