عمل جراحی شکم برای لاغری

Contents

عمل جراحی شکم برای لاغری

عمل جراحی شکم برای لاغری، ابدومینوپلاستی یا تامی تاک، از جمله روش های جراحی است که به بازگشت فرم و اندازه شکم به حالت اولیه بعد از زایمان و یا تغییرات وزن کمک می کند. در این روش جراحی، بافت اضافی از قسمت پایین شکم برداشته و عضلات و ماهیچه های شکمی تنگ می شود.

بعد از زایمان، افزایش وزن و بالا رفتن سن، عضلات شکم دچار کشیدگی می شوند و از میزان سفت بودن شکم نیز کاسته خواهد شد. در چنین شرایطی، بسیاری از خانم ها به ورزش و رژیم غذایی روی می آورند که البته چندان هم موثر و نتیجه بخش نخواهد بود.

  • جراحی زیبایی شکم برای لاغری، روش جراحی است که با برداشت چربی و پوست اضافی به رفع این مشکل کمک می کند.

علاوه بر این، جراحی شکم به کنار هم قرار دادن عضلات جدا شده شکم در پی زایمان و یا افزایش وزن نیز کمک می کند. در بسیاری از موارد، همزمان با این جراحی، لیپوساکشن جهت رسیدن به نتایج بهتر نیز انجام می شود.

 دکتر مصطفی جان بزرگی، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک در تهران هستند. شما عزیزان می توانید به منظور کسب اطلاعات لازم و مشاوره برای جراحی زیبایی شکم از طریق زیر اقدام نمایید:
راه های برقراری ارتباط با ایشان:
تلفن مشاوره: ٠٩١٢٦٤٧٠٧٢١
خانم صدر: ٠٩٣٠٦٧٦٦٦٢٣
شماره تماس: ۰۲۱۲۲۳۸۷۷۴۰
صفحه اینستاگرام دکتر جان بزرگی

چه افرادی می توانند تحت جراحی شکم قرار بگیرند؟

خانم ها و آقایانی که خواهان انجام جراحی زیبایی شکم هستند، باید از لحاظ بدنی در شرایط خوبی به سر ببرند و به وزن بدنی ایده آلی رسیده باشند. اینن افراد هم چنین باید انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

خانم هایی که به دلیل زایمان های متعدد، دچار کشیدگی پوست و عضلات ناحیه شکم شده اند، گزینه های  مناسبی برای انجام این جراحی هستند تا علاوه بر تنگ شدن عضلات شکم، از میزان پوست اضافی این ناحیه نیز کاسته شود.

این شیوه جراحی هم چنین مناسب خانم ها و آقایانی است که در یک دوره از زندگی اضافه وزن شدید داشته اند و هم چنان از وجود چربی اضافه و پوست شل و افتاده ناحیه شکم خود ناراضی هستند.

در چه مواردی، جراحی زیبایی شکم توصیه نمی شود؟

خانم هایی که در آینده قصد بارداری دارند، بهتر است جراحی شکم را به بعد از باداری و زایمان به تعویق بیندازند. چرا که در طول جراحی، عضلات تنگ می شوند و بارداری باعث جدا شدن عضلات خواهد شد.

  • هم چنین این جراحی به افرادی که قصد کاهش وزن دارند، توصیه نمی شود. جهت انجام این جراحی فرد باید به وزن بدنی ایده آلی رسیده باشد.

آمادگی پیش از جراحی شکم

بیماران قبل از تصمیم به انجام جراحی شکم، باید نسبت به انتخاب جراح پلاستیک ماهر و با تجربه در این زمینه اقدام کنند. در طول جلسات مشاوره، پزشک به بررسی مواردی از قبیل سلامت جسمانی بیمار و میزان چربی و پوست اضافی در ناحیه شکم می پردازد و بهترین روش و تکنیک را برای بیمار خود در نظر خواهد گرفت.

مواردی از قبیل سابقه انجام جراحی در ناحیه شکم در گذشته، حساسیت دارویی و یا حساسیت به ماده بیهوشی نیز باید بررسی شود.

  • مصرف سیگار و دخانیات، احتمال بروز عوارض بعد از جراحی را افزایش می دهد. به همین خاطر به بیماران گفته می شود که مصرف سیگار را از چند هفته قبل از جراحی کنار بگذارند.
  • بیمار قبل از جراحی باید رژیم غذایی سالم و متعادلی داشته باشد و از رژیم های سنگین و محدود خودداری کند.
  • مصرف داروهایی مانند آسپیرین و ژلوفن  که احتمال خونریزی را افزایش می دهند، باید قبل از جراحی قطع شوند.
  • بهتر است پیش از جراحی، محل استراحت بیمار برای بعد از عمل مشخص شود.

جزئیات روند جراحی شکم

جراحی زیبایی شکم برای لاغری با توجه به تکنیک به کار رفته و خواسته بیمار، دو تا سه ساعت است و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. به دلیل باقی ماندن اثرات بیهوشی در بیمار بعد از عمل، توصیه می شود  فردی بیمار را همراهی کند.

  • جراحی شکم به دو روش کامل و مینی انجام می شود، که در این جا به بررسی هر یک از این دو روش می پردازیم.

ابدومینوپلاستی به روش کامل، مناسب بیمارانی است که میزان تغییرات در آن ها بیشتر است. در این روش، برشی زیر شکم، از یک سر مفصل ران تا سر دیگر ایجاد می شود. در این روش، برشی اطراف ناف جهت جدا کردن ناف از بافت اطراف نیز ایجاد خواهد شد.

در ابدومینوپلاستی به روش جزئی که مینی ابدومینوپلاستی نیز نام دارد، با ایجاد برشی کوتاه انجام می شود و مناسب افرادی است که در ناحیه زیر ناف چربی اضافی دارند.

در پایان هر دو روش، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی بر روی بخیه ها قرار می گیرد. آن چه که اهمیت دارد این است که بیمار نکات مربوط به مراقبت از بخیه ها و پانسمان را رعایت کند.

نمونه جراحی زیبایی شکم توسط دکتر مصطفی جان بزرگی
نمونه جراحی زیبایی شکم توسط دکتر مصطفی جان بزرگی

دوره نقاهت و بهبودی جراحی شکم

افرادی که از لحاظ بدنی فعال هستند، بایستی از انجام فعالیت های سنگین و ورزش حداقل به مدت شش هفته خودداری کنند، تا به تسریع روند بهبودی شان کمک شود. به همین خاطر توصیه می شود بیمار چند هفته اول را به طور کامل در منزل استراحت کند.

شکم بندی (گن) که بعد از جراحی در اختیار بیمار قرار می گیرد، باید تا چند هفته استفاده شود تا علاوه بر محافظت از بخیه ها، از شدت تورم کاسته شود و نتایج نهایی جراحی سریع تر مشخص شود.

در طول دوره نقاهت، نباید هیچ گونه فشاری به بخیه ها وارد شود. به همین خاطر، خوابیدن بر روی شکم و یا انجام فعالیت هایی مانند خم و راست شدن تا چند هفته ممنوع می باشد.

نکته مهم این است که بیمار باید بعد از جراحی به رژیم غذایی خود اهمیت دهد و بعد از سپری شدن دوره نقاهت، ورزش را از سر بگیرد.

  • مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین، بعد از جراحی ممنوع است. چرا که احتمال خونریزی افزایش خواهد یافت.
  • در صورت بروز درد، بیمار می تواند از داروهای تجویز شده از سوی پزشک استفاده کند.

نتایج جراحی شکم

جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی نتایج درخشانی را به همراه دارد و بیمار بلافاصله بعد از جراحی، متوجه تغییر در ناحیه شکم خود خواهد شد. با این حال توصیه می شود، بیمار تمام نکات و مراقبت های گفته شده از سوی پزشک را رعایت کند تا سریع تر به نتیجه دلخواه خود برسد.

پاسخ

11 + 15 =

Call Now Button